Bloczki fundamentowe


Bloczek fundamentowy
wibroprasowany

Grubość Długość Szerokość Ilość szt.
na palecie
24 38 12 50
24 38 14 50

Bloczki betonowe wibroprasowane powstają z naturalnych składników mineralnych co w końcowym efekcie daje produkt naturalny i czysty ekologicznie, przez co przyjazny człowiekowi.

Materiał cechuje duża wytrzymałość i trwałość (materiał po zagęszczeniu cechuje mała nasiąkliwość, z którą wiąże się znaczna mrozoodporność). Bloczki betonowe są materiałem używanym zwykle przy murowaniu ścian fundamentowych domków jednorodzinnych. W domkach podpiwniczonych stanowią one ściany piwnic. Do ich murowania stosuje się przeważnie zaprawy cementowe - cement, wapno i piasek.

Bloczki fundamentowe betonowe są stawiane na ławie fundamentowej, która jest ich podporą. Nie jest to rozwiązanie najszybsze, ale z pewnością najtańsze. Bardzo często bloczki betonowe są zastępowane ściankami ze zbrojonego betonu. Jednakże ta metoda jest zdecydowanie droższa od metody z wykorzystaniem bloczków betonowych.


Bloczek fundamentowy
keramzytowy

Grubość Długość Szerokość Ilość szt.
na palecie
24 38 24 40Bloczki fundamentowe keramzytowe to elementy, które charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Bloczek fundamentowy keramzytowy przeznaczony jest do wykonywania ścian fundamentowych i piwnicznych o grubości 24. Bloczki należy łączyć zaprawą cementową tradycyjną lub gotową mieszanką cementową